O NAS

Dążymy do ewolucji myślenia o edukacji, nauczaniu i uczeniu się.

W tym celu promujemy pedagogikę planu daltońskiego.

Poznaj naszą misję

Kim Jesteśmy?

Misją naszego Stowarzyszenia jest przede wszystkim rzeczywista zmiana funkcjonowania szkół i przedszkoli w naszym kraju. Dążymy do ewolucji myślenia o edukacji, nauczaniu i uczeniu się. W tym celu promujemy pedagogikę planu daltońskiego.

Kształcimy i doskonalimy nauczycieli w zakresie edukacji daltońskiej. Poprzez prowadzenie procesu certyfikacji wpieramy rozwój przedszkoli i szkół daltońskich w Polsce. W celu wymiany doświadczeń oraz szerzenia wiedzy na temat edukacji alternatywnej prowadzimy działalność publicystyczno-wydawniczą.

Edukacja daltońska jest dla nas filozofią, sposobem na życie i edukację. Filarami naszego działania zgodnie z planem daltońskim jest nauka odpowiedzialności, samodzielności, współpracy i refleksji.

DSC_5140-min

Nasza Idea

Szerząc ideę Helen Parkhurst stawiamy przede wszystkim na zmianę sposobu myślenia nauczyciela o organizacji procesu nauczania, gdzie każdy podmiot procesu edukacyjnego pełni równorzędną rolę:
DSC_3181-min

Działamy już od 10 lat!

Zorganizowaliśmy we współpracy z różnymi podmiotami ponad 50 konferencji propagujących plan daltoński
DSC_5102-min

DLACZEGO WARTO Z NAMI PRACOWAĆ?

Zapraszamy do współpracy przedszkola i szkoły na wszystkich poziomach edukacyjnych. Bo jeśli chcemy coś zmieniać to jak powiedział Mahatma Ghandi:
"Sami musimy stać się zmianą, do której dążymy w świecie."