Rozstrzygnięcie konkursu „Wielkie małych kucharzenie”

Wyniki I Międzynarodowego konkursu fotograficznego „Wielkie małych kucharzenie” zorganizowanego przez Przedszkole nr 54 w Lublinie oraz Polskie Stowarzyszenie DALTON

Na konkurs nadesłano prace z terenu całej Polski oraz naszego rodzinnego miasta.
Zgodnie z regulaminem (pkt. 9) rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło w
dwóch edycjach tj.:
a) w regionalnej
b) ogólnopolskiej (z uwagi na to, iż napłynęły tylko prace z terenu Polski)

Prace oceniała powołana przez organizatora komisja w składzie:

Pani Barbara Czołowska – Zastępca Dyrektora Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin
Pani Katarzyna Dryjas – Prezes Polskiego Stowarzyszenia DALTON
Pani Ewa Wójtowicz – Doradca metodyczny
Pani Agnieszka Kukawska – Żydek – Dyrektor Przedszkola nr 25
Pani Elżbieta Siebielec – Dyrektor Przedszkola nr 54

Komisja dokonała (w trybie tajnym) oceny prac pod względem oryginalności potrawy, wykorzystania „zdrowych produktów” do przygotowania dania, samodzielności – stopnia zaangażowania dzieci, ogólnego wyrazu artystycznego przygotowanej potrawy, estetyki wykonania instrukcji czynnościowej.

Po wnikliwej analizie prac, Jury ogłosiło następujące wyniki:

Laureaci edycji regionalnej:

I miejsce – Przedszkole nr 50 w Lublinie (nauczyciel Pani Magdalena Onochin– Mączka, dzieci: Maria Łukaszewicz, Amelia Krzęciewska, Gabriel Witek, Bartłomiej Jusiak)

II miejsce – Przedszkole nr 25 w Lublinie (nauczyciel Pani Marzena Ożóg , dzieci: Magdalena Piwkowska, Nikola Misztal, Karolina Masłyk, Amelia Mirowska)

III miejsce – Przedszkole Niepubliczne „SIGMA I PI” w Świdniku (nauczyciel Pani Monika Meksuła, dzieci: Adam Wójcik, Gabriel Głowala, Robert Hordyjewski)

Wyróżnienia:

Przedszkole nr 57 w Lublinie (nauczyciel Pani Iwona Gajór , dzieci: Amelia Sowa, Lena Muciek, Szymon Piwko)
Przedszkole nr 3 w Lublinie (nauczyciel Pani Joanna Koziej, dzieci: Magda Podgórska, Hanna Zielińska, Katarzyna Stankiewicz, Oliwier Boryc)
Przedszkole nr 86 w Lublinie (nauczyciel Pani Iwona Dudek, dzieci: Mikołaj Wiśniewski, Maciej Wronkiewicz, Wojciesz Szelest, Tomasz Maksym)

Laureaci edycji ogólnopolskiej:

I miejsce – Przedszkole Miejskie nr 2 im. Wandy Chotomskiej w Kołobrzegu,(nauczyciel: Pani Agnieszka Leper, dzieci: Weronika Całkowska, Zofia Matysiak, Julia Piechocka, Lena Więckowska)

II miejsce – Przedszkole Publiczne nr 16 im. Kolorowa Akademia w Ostrowcu Świętokrzyskim (nauczyciel Pani Renata Abramczyk, dzieci: Stanisław Kałuża, Lena Styś, Nikola Janik, Kacper Ciuk)

III miejsce – Przedszkole Prywatne „Tęczowy Zakątek” w Fabiankach (nauczyciel Pani Kamila Gajewska, dzieci: Stanisław Ratyński, Anna Turska, Amelia Kamedulska, Alicja Kitłowska)

Wyróżnienia:

Przedszkole Publiczne w Boguchwale (nauczyciel Pani Agnieszka Błażej, dzieci: Antoni Ostrowski, Julia Krupa, Laura Żyła, Blanka Gwizdak)
Przedszkole nr 12 w Koszalinie (nauczyciel Pani Karolina Janaczyk, dzieci: Anna Wałęska, Aleksandra Wiśniewska, Nina Dziedzic, Laura Kijko)
Przedszkole nr 6 im. Przyjaciół Kubusia Puchatka w Rawiczu (nauczyciel Pani Marzena Handke, dzieci: Marcelina Hodura, Hubert Chytrowski, Wojciech Chytrowski, Małgorzata Piotrowska).